Technik rachunkowości

1. Technik rachunkowości to zawód dający ogromne i szerokie możliwości i otwierający drzwi do przyszłej kariery zawodowej. Przygotujemy Cię zarówno do podjęcia ciekawej pracy, jak i kontynuowania nauki na kierunkach: ekonomia, zarządzanie i marketing, ekonomika menadżerska, finanse i bankowość, rachunkowość, stosunki międzynarodowe, zarządzanie zasobami ludzkimi. U nas nauczysz się jak założyć i prowadzić własną firmę.    

 

2. Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia: EKA.05. Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych EKA.07. Prowadzenie rachunkowości

 

3. Sylwetka absolwenta Technik rachunkowości zajmuje się głównie wykonywaniem rozliczeń, bilansów i raportów finansowych zgonie z literą prawa podatkowego. Dokonuje rozliczeń z instytucjami finansowymi, dba o obieg dokumentów finansowych, faktur i rachunków oraz ewidencjonuje je. Po ukończeniu tego kierunku będziesz miał wiedzę, która pomoże Ci nie tylko w zdobyciu stabilnego zatrudnienia, ale też w prowadzeniu własnej działalności i zarządzaniu kosztami w życiu prywatnym.

 

4. Technik rachunkowości znajdzie zatrudnienie w: Technik rachunkowości potrzebny jest w każdej firmie i z pewnością znajdzie zatrudnienie w działach finansowo – księgowych firm, urzędach skarbowych i innych instytucjach finansowych, bankach czy towarzystwach ubezpieczeniowych. Ponadto, Polska jest obecnie jednym z największych centrów outsourcingowych usług rachunkowych w Europie, zatem specjalistom w tej dziedzinie nie grozi utrata pracy. Na zajęciach zdobędziesz wiedzę o sprawozdawczości i analizie finansowej, zasadach prowadzenia biura rachunkowego i podatkowego. Zgłębisz podstawy przedsiębiorczości i działalności gospodarczej w branży ekonomicznej, poznasz zasady naliczania podatków, wynagrodzeń i przeprowadzania inwentaryzacji.   Zajęcia z języka obcego w rachunkowości umożliwią Ci pracę w międzynarodowym środowisku.

 

5. Baza dydaktyczna.   Uczniowie Technikum Rachunkowości będą się uczyć w bardzo dobrze wyposażonej pracowni rachunkowości i pracowniach informatycznych. Pracownia symulacyjna wyposażona jest w profesjonalny sprzęt ekonomiczny oraz profesjonalne programy finansowo księgowe umożliwiające rozwijanie umiejętności zbliżony do naturalnych warunków pracy. Ponadto umiejętności zawodowe doskonalone są na krajowych oraz zagranicznych praktykach zawodowych.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Osiągnij sukces już dziś

Dowiedz się więcej!

Partnerzy