Technik handlowiec

 1.Technik Handlowiec to menadżer, to osoba posiadająca umiejętności kierowania przedsiębiorstwem handlowym, pozyskania nabywców, zarządzania marketingowego. Profesjonalni handlowcy postrzegani są dziś w kategorii doradców a profesjonalny doradca jest zawodem pożądanym.     

 

2. Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia:

Kwalifikacja 1: HAN.01Prowadzenie sprzedaży

Kwalifikacja 2: HAN.02. Prowadzenie działań handlowych

 

3. Sylwetka absolwenta   Absolwent kończący szkołę w zawodzie technik handlowiec będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie:

· organizowania prac w zakresie przyjmowania dostaw oraz przygotowywania towarów do sprzedaży; ·         wykonywania prac związanych z obsługą klientów oraz realizacją transakcji kupna i sprzedaży;

· prowadzenia działań reklamowych i marketingowych;

· organizowania i prowadzenia działalności handlowej;

· zarządzania działalnością handlową przedsiębiorstwa.  

 

4. Technik handlowiec znajdzie zatrudnienie:

· w działach handlowych podmiotów gospodarczych,

· w firmach handlowych,

· w agencjach reklamowych,

· do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w branży handlowo-marketingowej.    

 

5. Baza dydaktyczna i warunki kształcenia Dysponujemy nowoczesnymi pracowniami zawodowymi wyposażonymi w sprzęt multimedialny, programy komputerowe do nauki zawodu i niezbędne pomoce dydaktyczne. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani nauczyciele z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Oferujemy zajęcia pozalekcyjne z języków obcych, matematyki oraz kursy pozwalające zdobyć dodatkowe kwalifikacje zawodowe. Podczas nauki w technikum uczeń odbywa kilkutygodniową praktykę zawodową w wybranym zakładzie pracy. Dodatkowo szkoła uczestniczy w wielu projektach unijnych dzięki którym nasi uczniowie wyjeżdżają co roku na trzytygodniowe praktyki zagraniczne: do Niemiec, Włoch i Wielkiej Brytanii. Program innowacji” brand manager” realizowanej w naszej szkole pozwoli na nabycie umiejętności z zakresu opracowywania strategii reklamowej, technik promocyjnych  wykorzystywanych  w zarządzaniu marką.

 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Osiągnij sukces już dziś

Dowiedz się więcej!

Partnerzy