Krawiec

1. Krawiec wykonuje samodzielnie, w punktach usługowych lub w zakładach produkcyjnych, prace polegające na szyciu odzieży damskiej, męskiej i dziecięcej z wszelkiego rodzaju materiałów odzieżowych, w tym ze skór licowych i materiałów licopodobnych.  

 

2. W wyniku kształcenia w zawodzie krawiec zdobędziesz kwalifikację:

AU.14.  Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych  

 

3. Sylwetka absolwenta Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie krawiec powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

  • konstruowania i modelowania wyrobów odzieżowych;
  • dobierania materiałów i dodatków do wyrobów odzieżowych;
  • obsługiwania maszyn i urządzeń stosowanych podczas wytwarzania wyrobów odzieżowych;
  • wytwarzania wyrobów odzieżowych.  

 

4. Możliwe miejsca pracy Miejscem pracy krawca może być duży zakład produkcyjny: wzorcownia, dział przygotowania produkcji, krojownia, szwalnia, wykańczalnia. Może to być również mały zakład usługowy, w którym samodzielnie lub w zespole konstruuje i szyje odzież miarową. Krawiec może szyć odzież chałupniczo. Może również pracować samodzielnie na zasadzie samozatrudnienia.  

 

5. Baza dydaktyczna Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego kształci uczniów w zawodzie krawiec w klasach wielozawodowych. Nauka trwa 3 lata. W szkole odbywa się nauka przedmiotów ogólnych. Zawodu młodzież uczy się na praktykach zawodowych w zakładach pracy i na corocznych 4 tygodniowych kursach zawodowych.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Osiągnij sukces już dziś

Dowiedz się więcej!

Partnerzy