Fotograf

1. Fotograf jest osobą, która zawodowo zajmuje się wykonywaniem wszelkiego rodzaju zdjęć, ich wywoływaniem oraz obróbką. Wykonuje zdjęcia do dokumentów (legitymacyjne, paszportowe, do dowodu osobistego, do prawa jazdy), zdjęcia okolicznościowe (śluby, chrzciny, komunie, fotografie szkolne), zdjęcia portretowe, reklamowe czy reportażowe.  

 

2. W wyniku kształcenia w zawodzie sprzedawca zdobędziesz kwalifikację:   AU.23. Rejestracja, obróbka i publikacja obrazu

 

3. Sylwetka absolwenta Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie fotograf jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

  • przygotowania planu zdjęciowego;
  • rejestrowania obrazu;
  • obróbki i publikowania obrazu.  

 

4. Możliwe miejsca pracy - Fotograf zatrudniony w studio fotograficznym obok robienia zdjęć, zajmuje się także ich wywoływaniem i tworzeniem odbitek z materiałów dostarczonych przez klientów, różnego rodzaju obróbką zdjęć (odświeżanie starych fotografii, retusz, zmiana kolorów, dodawanie lub usuwanie elementów) oraz dodatkowo sprzedażą materiałów związanych z branżą fotograficzną (filmy, karty pamięci, środki do konserwacji aparatów, albumu zdjęciowe).

  • Fotograf zatrudniony w redakcji gazety zajmuje się z kolei wykonywaniem fotografii, które będą obrazować materiał tekstowy zamieszczony w prasie. Wykonuje zdjęcia podczas różnych wydarzeń, imprez, fotografuje osoby udzielające wywiadów itd.
  • Fotograf może również podjąć pracę dla potrzeb takich firm, jak agencje modelek, domy mody etc. Współpracują oni z modelkami podczas sesji zdjęciowych, dbając o ich odpowiednie upozowanie i narzucając własną wizję artystyczną. Otrzymują w ten sposób materiał zdjęciowy przeznaczony np. do celów reklamowych.  

 

5. Baza dydaktyczna Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego kształci uczniów w zawodzie fotograf w klasach wielozawodowych. Nauka trwa 3 lata. W szkole odbywa się nauka przedmiotów ogólnych. Zawodu młodzież uczy się na praktykach zawodowych w zakładach pracy i na corocznych 4 tygodniowych kursach zawodowych.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Osiągnij sukces już dziś

Dowiedz się więcej!

Partnerzy