Język + Zawód = Przyszłość

Dnia 27 lutego odbył się VII Regionalny Konkurs „Język + Zawód = Przyszłość ” zorganizowany przez ZSP Nr 1 w Tarnobrzegu pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega, w którym wzięło udział sześciu uczniów naszej szkoły.            

Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, kształcących się w zawodach : turystyczno- hotelarskim i gastronomicznym. Zadaniem uczniów było zaprezentowanie wiedzy i umiejętności  w zakresie zainteresowań językami obcymi i kulturą krajów niemieckiego i angielskiego obszaru językowego. Konkurs składał się z części pisemnej polegającej na zrozumieniu tekstu czytanego oraz części ustnej polegającej na przestawieniu prezentacji multimedialnej w wybranym przez siebie języku z jednego z zaproponowanych tematów:

• profil gastronomiczny - „Ryba na stole” – przepis na ciekawe danie ”

• profil turystyczno-hotelarski - „Poznaję Amerykę Łacińską”            

Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody natomiast pozostali uczestnicy i ich opiekunowie dyplomy uczestnictwa.              

Nasi nagrodzeni :

•  Angelika Grądziel kl. III TEH  – II miejsce (profil turystyczno-hotelarski -język angielski ) – przygotowanie do konkursu p. A.Kochanowska

• Andrzej Caputa  kl. II TŻ- III miejsce (profil gastronomiczny-język angielski ) – przygotowanie do konkursu p. J.Szczerbowska-Kopacz

• Radosław Madusiok  kl. III TŻ -II miejsce (profil gastronomiczny-język niemiecki ) - przygotowanie do konkursu p. R.Żemła-Szwajka.  

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Osiągnij sukces już dziś

Dowiedz się więcej!

Partnerzy