Goodbye, Portsmouth!

Goodbye, Portsmouth!

Aż trudno uwierzyć, że już minęło trzy tygodnie! Jutro wyjeżdżamy. Zabieramy stąd wiele nowych doświadczeń zawodowych, znajomości i wrażeń. Na pewno pozostaną w naszych wspomnieniach na długo.
Portsmouth okazało się dla nas bardzo gościnne, dlatego zasługuje na to by o nim napisać kilka zdań.
Jest to bardzo ciekawe miejsce – miasto portowe o dużym znaczeniu strategicznym w historii jak i obecnie. Łączy przeszłość ze współczesnością. Nadal jest bazą Królewskiej Marynarki Wojennej. Już Henryk VIII zbudował tu w XVw. Mały zamek(Southsea Castle) na wybrzeżu, z którego dowodził swoją flotą w walkach z Francją. Odwiedziliśmy go pewnej słonecznej niedzieli ze zdziwieniem odkrywając jak surowa i niewielka była to budowla – prawdziwie żołnierski styl.
Innym ciekawym miejscem wiążącym z się z historią miasta jest muzeum w starym porcie (Portsmouth Historic Dockyard) gdzie mogliśmy zobaczyć odrestaurowane stare okręty stojące obok statków z czasów drugiej wojny światowej i nowoczesnych lotniskowców. Byliśmy też w stoczni (Boathouse 4) zbudowanej w 1939r., w której teraz pracuje się nad rekonstrukcją starych łodzi i okrętów.
The City Museum – to miejskie muzeum z bardzo ciekawą ekspozycją przybliżającą życie ludzi w dawnych czasach poprzez umieszczenie figur woskowych w odtworzonych starodawnych wnętrzach. Jeden z poziomów poświęcony jest postaci Sherlocka Holmesa i jego autorowi Arthurowi Conan Doyle’owi. Obrazy lokalnego malarza Edwarda Kinga z czasów II wojny światowej są tam dodatkowo urozmaicone zapisanymi na kartkach wspomnieniami mieszkańców miasta.
Z okien naszego hotelu mogliśmy codziennie obserwować poruszające się po morzu wielkie, nowoczesne promy Brittany Ferries i kontenerowce podróżujące za granice, a także mniejsze promy (Wight Link) i poduszkowce przewożące pasażerów na pobliską wyspę Wight. Pięknie prezentowały się też małe żaglówki na wzburzonym morzu.
Podobało nam się tutaj, ale jak mawiają Anglicy „no place like home …”, dlatego po spotkaniu podsumowującym w Training Vision z certyfikatami z radością wracamy do Polski.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Osiągnij sukces już dziś

Dowiedz się więcej!

Partnerzy