„Bądź pozdrowiony, Gościu nasz…”

„Bądź pozdrowiony, Gościu nasz…”

W  dniu  25 stycznia 2019 roku w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. W ramach wizytacji parafii farnej w Rozwadowie, pod którą podlega nasza szkoła, skromne szkolne progi nawiedził Jego  Ekscelencja – Biskup pomocniczy Diecezji Sandomierskiej ks. Edward Frankowski.

Młodzież szkolna wraz z Dyrekcją i gronem pedagogicznym, powitała Go gromkimi brawami i piosenką  „Bądź pozdrowiony, Gościu nasz…”  

Następnie, Pan Dyrektor jako Gospodarz Szkoły, gorąco powitał ks. Biskupa i w kilku słowach, przypomniał  o Jego zasługach dla Stalowej Woli, zwracając szczególną  uwagę na Jego nieugiętą i odważną postawę w głoszeniu Słowa Bożego w czasach twardego reżimu komunistycznego, kiedy nie bał się mówić prawdy  i stawać w obronie Chrystusowego Kościoła.

Po gorących słowach powitania,  młodzież szkolna przedstawiła krótki program artystyczny, zatytułowany „My chcemy Boga…”, w którym pragnęła wyrazić, że prawdziwe szczęście i prawdziwy pokój osiągnie człowiek żyjąc w autentycznej i mocnej relacji z Bogiem, drugim człowiekiem i samym sobą.

Na zakończenie, szkolni artyści ze świeżych, czerwonych róż ułożyli serce, będące symbolem szczerej i bezinteresownej miłości do każdego człowieka.

Poproszony o zabranie głosu J.E.ks.bp E. Frankowski podziękował młodzieży za piękny program artystyczny i nawiązując do symboliki ułożonego z róż serca podkreślił, że swoje życie  młodzi ludzie muszą budować na mocnej wierze w Jezusa Chrystusa i nauczyć się żyć, szczerą i oddaną miłością do drugiego człowieka.

Ks. bp. Zwrócił uwagę  także na to, że zawsze należy żyć w prawdzie, bo tylko wtedy można zbudować prawdziwe relacje… „Tam, gdzie nie ma prawdy, tam nie ma zaufania, a gdzie nie ma zaufania, tam też brakuje zdrowych i prawdziwych relacji” - podkreślił.

Po wspólnym spotkaniu z młodzieżą szkolną, ks. bp udał się na krótkie spotkanie z Dyrekcją, gronem pedagogicznym i pracownikami administracyjnymi szkoły podczas którego udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa i życzył obfitości łask Bożych w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Osiągnij sukces już dziś

Dowiedz się więcej!

Partnerzy